• Головна
  • Новини
  • Влада
  • Як Алісівській сільській раді виконати по року доходну частину місцевого бюджету?

Як Алісівській сільській раді виконати по року доходну частину місцевого бюджету?

Як Алісівській сільській раді виконати по року доходну частину місцевого бюджету? 2 грудня 2019

Про це питання не тільки  велися різного роду перемовини як із платниками податків, так із суб’єктами бюджетного процесу, точилися дискусії, розглядалися питання не на одному засіданні кількох комісій при Близнюківській районній державній адміністрації (в тому числі за участю представників податкових органів, Алісівського сільського голови тощо.

Останній раз це було 26.11.2019 року на сході схвильованих громадян у кількості 23 осіб, які і підготували листа (вимогу) до генерального директора ТОВ «Краєвид Агро» Владислава Вікторовича Безрука та просили передати його за належністю, у тому числі копією про суть звернення  повідомили і Близнюківську районну державну адміністрацію та Близнюківську районну раду.

Прибувши із копією вище названого листа до першого заступника голови Близнюківської районної державної адміністрації Василя Протасова Алісівський сільський голова Сергій Постніков був у відчаї.

Посудіть самі, станом на 30.11.2019 року відсотки виконання затвердженого плану по Алісівській сільській раді до плану за місяць становлять 38,7  % (по району 76%) за 11 місяців (з початку року) 89,3% (по сільських радах району 109,4%) і річного 82,9% (в середньому по району по сільських радах району 102,5%). Тобто, гірше просто немає ні в кого таких показників, як по доходній частині місцевого бюджету Алісівської сільської ради.

Основна причина існуючого стану справ це несплата податків та віра на слово у постійні обіцянки керівництва ТОВ «Краєвид Агро» щодо виправлення «до кінця тижня» ситуації, що склалася. І так пройшов не один тиждень, потім місяць, а «… віз як кажуть і нині там…». А до кінця бюджетного року часу залишилося взагалі обмаль… При цьому на видатки даною сільською радою передбачені ряд дуже важливих і серйозних зобов’язань.  Це і спів фінансування в розмірі 100 тис. грн. на об’єкт «Реконструкція комплексу будівель КП «Близнюківська ЦРЛ» за адресою смт Близнюки, вул. Калинова,3, заробітна плата з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери, кошти на харчування дітей, підвіз їх до шкіл (ПММ та запчастини), питну воду учням, новорічні та різдвяні подарунки дітлахам, придбання інсуліну для хворих Алісівської сільської ради згідно діючої програми тощо. І це ще далеко не останні статті витрат. А доходи ж де «забарилися» і коли надійдуть – як всім відомо повинні знати, та власне й знають самі засновники базового сільгосппідприємства ТОВ «Краєвид Агро» де свого часу відбулася зміна керівництва відповідно до корпоративного права та згідно чинного законодавства.

«Під час моєї телефонної розмови цього із Генеральним директором ТОВ «Краєвид Агро» Владиславом Безруком ми разом з Алісівським сільським головою Сергієм Постніковим одночасно почули чергову обіцянку провести розрахунки до кінця поточного тижня, хоча я перепросив керівника господарства зробити це якомога раніше і він (зі слів) врахував моє клопотання. А ще відповідно до норм діючого законодавства із даним  платником податків уже тривалий час веде перемовини податкова служба. Та всі ми розуміємо, що за цим стоять люди (власники земельних ділянок (паїв), громада, район у яких крім цих звичайно ж є інші так би мовити «свої» проблеми… Тому як практично Алісівській сільській раді виконувати у 2019 році доходну частину власного затвердженого бюджету – чітко знає керівництво та засновники ТОВ «Краєвид Агро». І будемо сподіватися, що їх остання обіцянка буде виконана у повному обсязі згідно чинного законодавства та відповідно до умов укладених з орендодавцями договорів оренди»,- узагальнив та висловив своє бачення перший заступник голови Близнюківської районної державної адміністрації Василь Протасов.

Вимогу орендодавців Алісівської сільської ради до орендаря земельної ділянки (паїв) – Генерального директора ТОВ «Краєвид Агро» читати тут.

Аналіз виконання затвердженого плану по доходах. Разом доходів станом на 29.11.2019 читати тут.