• Головна
  • Новини
  • Влада
  • На Близнюківщині відбулися урочисті заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

На Близнюківщині відбулися урочисті заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

На Близнюківщині відбулися урочисті заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 13 грудня 2019

14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС - людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Ця пам'ятна дата була затверджена Указом президента України  10 листопада 2006 року з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації.

Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Зараз День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС багато хто називає просто днем ліквідатора.

День ліквідатора нерозривно пов’язаний з техногенною катастрофою 1986 року, подібної до якої за масштабами і наслідками ще не бачив світ. Катастрофа на ЧАЕС сколихнула світ  не лише своєю величезною руйнівною силою, а й мужністю тих, хто першим зіткнувся з її страшними наслідками. Їх називають по-різному: чорнобильці, ліквідатори, вогнеборці. Всі вони є герої, які ціною власного здоров’я, а часом життя врятували життя та здоров’я мільйонів. Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції, а ще – з невидимого стихією.

Сьогодні, 13 грудня з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС біля пам’ятного обеліска у селищі Близнюки відбулися заходи за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Василя Протасова, голови районної ради Володимира Бреуса, селищного голови Геннадія Короля, ліквідаторів, працівників державних установ селища та учнів Близнюківського ліцею.

Під час промови перший заступник голови Близнюківської районної державної адміністрації Василь Протасов зазначив: «Страшні події 1986 року ніколи не зітруться з пам'яті нинішніх та майбутніх поколінь. 14 грудня ми згадуємо тих, чиє життя забрав Чорнобиль, і намагаємося вирішити різні проблеми тих, хто втратив здоров'я на ліквідації чорнобильської аварії. Трагедія Чорнобиля взагалі торкнулася кожного з нас. Ми з повагою і вдячністю ставимося до людей, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, і вшановуємо пам'ять  тих, кого вже немає серед живих. Ціною життів саме цих людей, які не роздумуючи кинулися в смертельно небезпечну зону, були відвернені наслідки страшної катастрофи».

Хвилиною мовчання   була вшанована  пам’ять загиблих та померлих ліквідаторів.