Продовжується краєзнавчий цикл «Заказники Близнюківського району»

Продовжується краєзнавчий цикл  «Заказники Близнюківського району» 16 червня 2020

ЗАКАЗНИКИ – це не просто природні території, створені з метою збереження і відтворення природних комплексів або їх окремих компонентів. Залежно від їх екологічної і наукової цінності заказники можуть бути державного або місцевого значення, являючись при цьому перлинами та першоджерелами живої природи (флори, фауни, тощо). 

Біля села Варварівка Близнюківського району знаходиться «Варварівський» ентомологічний заказник місцевого значення, який займає 3 га. площі. Статус був отриманий у 1984 році (рішення облвиконкому від 03.12.1984 року №56-г).

    Означений заказник являє собою ділянку на південному степовому схилі балки. Рослинність території та рельєф місцевості представлені справжніми степами. Зберігся фрагмент степових угрупувань комах серед яких зареєстровано низку рідкісних видів занесених до Червоної книги України. Тут живе приблизно 20 видів груп корисних комах – запилювачів люцерни: джмелі, дикі  бджоли та ін. Збережемо природу заказника для майбутніх поколінь у первозданному вигляді.