Продовжуємо краєзнавчий цикл «Заказники Близнюківського району»

Продовжуємо краєзнавчий цикл «Заказники Близнюківського району» 22 червня 2020

Сьогодні піде розповідь про ботанічний заказник місцевого значення «Бурбулатівський», який розташовано біля села Бурбулатове та займає площу 99.1га. Вказаний статус об’єкту природно-заповідного фонду присвоєно згідно з рішенням Харківської обласної ради від 17 листопада 1998 року.

Заказник створений для охорони залишків цілинної степової рослинності, охорони рідкісної фауни, в тому числі рідкісних видів степових комах.

Територія заказника є також місцем зростання  (у тому числі і розмножування) рідкісних (за Зеленою книгою) рослинних угруповань та видів, що занесені до Червоної книги України, обласного списку рідкісних видів флори. Види рослин, що занесені до Червоної книги України: волошка Талієва, ковила Лессінга, ковила волосиста, шафран сітчастий тощо. До Червоних списків Харківщини занесено десять видів рослин, серед них ломиніс цілолистий, сон широколистий,  анемона лісова, шафран сітчастий,  барвінок трав’янистий і інші.

Рельєф заказника - балочний з похилими та крутими схилами, і з швидким водотоком, ставками та початком річкової низинної долини річки Добринька.