«Земле, 41-й, не забудь»

«Земле, 41-й, не забудь» 22 червня 2020

Щороку,  22 червня  Україна відзначає День скорботи і вшанування пам’яті жертв у Другій світовій. Ця історична дата обрана не випадково, оскільки саме цього дня війська фашистської Німеччини без оголошення війни перейшли кордон Радянського Союзу, до складу якого входила того часу Україна. Кровопролитний конфлікт, з якого живими не повернулися мільйони воїнів, що відважно захищали свою країну, мирне населення − жінок, старих та дітей, яких було закатовано, або ж по-звірськи вбито на фронтах, які зазнали позбавлення життя і смерті у голодному тилу та окупації, викрадених в полон, а також жорстоко знищених фашистами в концтаборах.  Це була жахлива подія, яка стерла з лиця землі тисячі населених пунктів, промислових підприємств, колгоспів і радгоспів. Але, незважаючи ні на що, ціною нелюдських зусиль, все завершилось повною перемогою нашого народу над ворогом.

   Тому, сьогодні наш обов’язок – навіки зберегти світлу пам'ять про тих, хто боровся за наше майбутнє у цій страшній війні. І вічна пам'ять тим, хто загинув від рук нацизму. Життєпис цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

         У бібліотеках району до цієї дати організовані викладки літератури,проведені інформаційні хвилини «Пам’ятаєш, земле, сорок перший рік?», «Тих днів у пам’яті не стерти і сьогодні», «Пам'ять про війну священна», «Незабутній сорок перший».