Продовжуємо краєзнавчий цикл «Заказники Близнюківського району»

Продовжуємо краєзнавчий цикл «Заказники Близнюківського району» 30 червня 2020

Надеждинський гідрологічний місцевий заказник відноситься до  об'єкту природно-заповідного фонду Харківської області. Розташований поблизу села Надеждине і займає площу у 96.1 га.

Статус присвоєно згідно з рішенням Харківської обласної ради від 16 червня 2011 року з метою збереження місця формування витоків річки Бритай та ценотичного, флористичного і фауністичного біорізноманіття степових, лучних та водно-болотних комплексів верхів'я долини річки Бритай, де представлені рідкісні рослинні угрупування, занесені до Зеленої книги України та Зеленого списку Харківщини та раритетні види рослин і тварин, що охороняються згідно з Червоною книгою України і Червоного списку Харківської області.

На території заказника зростають угруповання рогозу Лаксманового, що охороняються на Харківщині, а на схилах простяглися різнотравно-ковилові степи з ковилою волосистою, що охороняється за Зеленою і Червоною книгами України. Флора також багата на декоративні та цілющі види рослин. На території представлені водно-болотний, лучний, степовий фауністичні комплекси хребетних з низкою рідкісних видів, занесених до Європейського Червоного списку (деркачвидра річковасліпак звичайний), Червоної книги України (гадюка степовамишівка степоватушканчик великийтхір степовий, норка  європейська), Червоного списку Харківської області (бобер річковий,  куріпка сіра, синиця вусатачерепаха болотяна тощо.)