• Головна
  • Новини
  • Події
  • У День скорботи на Близнюківщині проведено мітинг з нагоди відкриття меморіальної дошки: Герої не вмирають

У День скорботи на Близнюківщині проведено мітинг з нагоди відкриття меморіальної дошки: Герої не вмирають

У День скорботи на Близнюківщині проведено мітинг з нагоди відкриття меморіальної дошки: Герої не вмирають 8 травня 2018

У рамках Плану заходів з підготовки та відзначення в районі Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (08-09 травня 2018 року) цього дня на території Криштопівської сільської ради відбувся мітинг з нагоди відкриття меморіальної дошки Денису Кочубею – нашому земляку, який у віці 19 років загинув 9 травня 2017 року, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України.

Сьогодні в День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні на подвір’ї Криштопівського ліцею окрім учнів, вчителів та мешканців села були присутні мати  Кочубея Дениса Миколайовича Анжела Миколаївна та батько Микола Олександрович, близькі, рідні, друзі місцевого героя, який рік тому не вагаючись віддав своє життя, виконавши при цьому до кінця свій військовий та громадський обов’язок.

У заході прийняли участь та виступили перший заступник голови Близнюківської районної державної адміністрації Василь Протасов, заступник голови Близнюківської районної ради Микола Савченко, військовий комісар Близнюківського районного військового комісаріату, майор Антон Горобець, Криштопівський сільський голова Олександр Линник.

«Гімн України,  прапороносець із почесною вартою, окремо: почесна варта біля меморіальної дошки Денису Кочубею, вишикувані на «урочисту лінійку» учні, у глибокій скорботі батьки і родичі, вчителі, друзі та односельці юнака, що трагічно загинув, - налаштовували на скорботу. Адже вже 26 червня цього року Денису б виповнилося тільки  двадцять, та не судилося… Військові події, що розгорталися на сході України, не залишили його байдужим. То незважаючи на свій юний вік, він сам звернувся до військового комісаріату з проханням піти  на військову службу за контрактом, і вже 15 вересня 2016 року підписав контракт, а в квітні 2017 року потрапив безпосередньо в зону АТО. Служба йшла добре. Та 9 травня Денис заступив на чергування… в останній раз… Відразу після тяжкого поранення, яке виявилося несумісне з життям, хлопця підхопили медики та волонтери, але не встигли довезти до медичної частини. Свій патріотичний обов’язок Денис виконував у 53-й окремій мотострілкові й механізованій бригаді. Його чекали люблячі батьки, друзі, сестричка. Сьогодні його вчинком пишаються всі, хто знав цього юнака. Указом Президента України Петра Порошенка він посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Сьогодні органи виконавчої влади та місцевого самоврядування увіковічнюють відкриттям меморіальної дошки світлу пам’ять про нашого земляка, який віддав своє життя за мирне небо над Україною. Низький уклін батькам, вчителям, рідним та його односельчанам, які виховали справжнього Героя! Пам’ять навіки житиме в наших серцях», - промовив перший заступник голови Близнюківської районної державної адміністрації  Василь Протасов.

Зворушливий захід учні завершили віршем та прозою:

 

                * * *

Мамо, не плач. Я повернусь весною.
У шибку пташинкою вдарюсь твою.
Прийду на світанні в садок із росою,
А, може, дощем на поріг упаду.

Голубко, не плач.
Так судилося, ненько,
Вже слово, матусю, не буде моїм.
Прийду і попрошуся в сон твій тихенько
Розкажу, як мається в домі новім.

Мені колискову ангел співає
I рана смертельна уже не болить.
Ти знаєш, матусю, й тут сумно буває
Душа за тобою, рідненька, щемить.

Мамочко, вибач за чорну хустину
За те, що віднині будеш сама.
Тебе я люблю. I люблю Україну
Вона, як і ти, була в мене одна.

«Допоки ми живі — житиме пам’ять про наших героїв. Денис Кочубей  з меморіальної дошки щодня зустрічатиме і проводжатиме поглядом учнів, нагадуватиме кожному з нас, що він поклав життя, аби ми жили в мирній квітучій Україні. Вшанування його пам’яті – це не просто наш святий обов’язок, це наша шана і гордість за справжніх героїв».