Робота з дітьми на території Добровільської сільської ради

Робота з дітьми на території Добровільської сільської ради 15 травня 2019
15 травня 2019 року з нагоди відзначення Дня сім’ї начальником служби у справах дітей Близнюківської РДА Ніною Макаровою спільно з, начальником Близнюківського бюро правової допомоги Людмилою Тищенко, інспектором Близнюківського  РС філії ДУ «Центр пробації» в Харківській області старшим лейтенантом внутрішньої служби Юрієм Соловйовим, проведено заняття з елементами гри на тему: «Знаємо свої права, поважаємо права інших» для учнів 6-7 класів Добровільської ЗОШ І-ІІІ ст.
Організатори заходу розповіли дітям про основні права дітей в нашій державі, які основні нормативно-правові акти їх визначають. Учні відповідали на запитання правової вікторини, грали в гру «Спіймай правило», на прикладі  практичних ситуацій вчилися визначати, яке право було порушено та  як правильно захищати свої права, куди можна звернутися за допомогою. Також не оминули увагою й актуальне питання про булінг в школах. Дітей проінформували, що булінг – це насильство. Його поділяють на види: фізичне, психологічне, економічне, сексуальне та із застосуванням засобів електронних комунікацій (кібербулінг). Ознаками булінгу є повторюваність (систематичність), наявність сторін, а саме: кривдника, потерпілого, спостерігачів, обов’язково при цьому завдається шкода та, як правило, булінг вчиняється у закладах освіти щодо дітей або вчителів. Окрему увагу присутніх звернули на те, що 19 січня 2019 року набрав чинності Закон, за яким закріплено поняття «булінгу» та відповідальності за вчинення таких дій. Зокрема, за вчинення булінгу передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 850-1700 грн. або 20-40 годин громадських робіт; за булінг, вчинений групою осіб або повторно протягом року - 1700-3400 або 40-60 годин громадських робіт, а за неповідомлення керівником закладу освіти про випадки булінгу – 850-1700 грн. або до 1 місяця виправних робіт відрахуванням до 20% заробітку.

В ході заняття продемонстровано відеоматеріали стосовно дослідження явища булінгу, щодо дій у разі, коли особа страждає від булінгу та дії свідків під час прояву булінгу.

Дітей також ознайомлено з судовою практикою про притягнення неповнолітньої особи до адміністративної відповідальності за вчинення булінгу в школі.

Окрім цього за допомогою практичних завдань діти вчилися розрізняти булінг та ситуативні конфлікти.

Основною метою проведення заняття було ознайомлення дітей з їх основними правами та обов’язками і попередження вчинення булінгу та правопорушень серед неповнолітніх.

По закінченню заходу діти отримали буклети, наліпки з інформацією про булінг та права дітей.