За діджиталізацією – майбутнє. Президент

За діджиталізацією – майбутнє. Президент 18 лютого 2021

Серед проєктів цифрової трансформації на наступні три роки: е-нотаріат, е-майно, е-містобудування, е-школа, е-соцзахист, е-міграція, е-лікарня, е-дозвіл.

Володимир Зеленський підтримує діджиталізацію країни та радий, що Кабінету міністрів вдалося сформувати чітку стратегію цифрової трансформації на наступні три роки.

«Ми – перша країна у світі з цифровими паспортами та четверта у Європі - з цифровим водійським посвідченням. Цифровізація – це пряма й найкраща боротьба з корупцією. Комп’ютер хабаря не бере. Діджиталізація – це боротьба з корупцією, зменшення спілкування громадян з чиновниками, спрощення процедур, і за нею – майбутнє», – наголосив Глава держави.

Віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив про запуск 94 проєктів цифрової трансформації у сферах освіти, охорони здоров’я, юстиції, економіки та торгівлі, енергетики, інфраструктури тощо. Затверджений урядом перелік проєктів буде реалізований протягом трьох років та сприятиме розбудові цифрової держави.

«Вперше в історії України держава переходить на системний проєктний підхід. Така потужна структура допоможе трансформувати Україну на всіх рівнях – від загальнонаціонального до місцевого. І дасть змогу вже за кілька років увійти до першої двадцятки цифрових держав світу», – зазначив він.

Нагадаємо, 17 лютого Кабінет Міністрів України затвердив перелік 94 проєктів цифрової трансформації. Стратегія є відбиттям всієї діяльності уряду та містить чіткі плани її цифровізації – переходу на сучасні, прозорі та автоматизовані правила. Серед проєктів цифрової трансформації на наступні три роки: е-нотаріат, е-майно, е-містобудування, е-школа, е-соцзахист, е-міграція, е-лікарня, е-дозвіл тощо.

Українці особисто зможуть контролювати прозорість системи та спостерігати за реалізацією проєктів у режимі реального часу. Для цього Міністерство цифрової трансформації запускає публічний каталог з описом кожного проєкту, чітко визначеними дедлайнами та відповідальними за процеси.