Встановлення статусу особи, депортованої за національною ознакою

Встановлення статусу особи, депортованої за національною ознакою

13 серпня 2014 р. набрав чинності Закон України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою». З метою введення в дію закону, Кабінет Міністрів України постановою від 12.11.2014 р. № 643 затвердив Порядок надання та позбавлення статусу особи, депортованої за національною ознакою. Зазначений Порядок визначає процедуру надання та позбавлення статусу особи, депортованої за національною ознакою. В Близнюківському районі, відповідальним за проведення процедури встановлення статусу особи, депортованої за національною ознакою, визначено управління соціального захисту населення  районної державної адміністрації.

Для отримання статусу особи, депортованої за національною ознакою, особа, яка вважає себе депортованою за національною ознакою, або її законний представник подає за місцем проживання чи місцем перебування до райдержадміністрації заяву про надання такого статусу.

До заяви додаються: копiя сторiнок паспорта громадянина України або тимчасового посвiдчення громадянина України, якi мiстять відомості про прізвище, ім’я, по-батьковi, місце проживання; документи, що підтверджують належність до числа осіб, депортованих за національною ознакою; дві фотокартки розміром 3×4 см.

За повідомленням Міністерства соціальної політики України відповідно до частини четвертої статті 7 Закону України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою» постановою Кабінету міністрів України від 24.04.2019 затверджено Порядок повернення майна чи відшкодування його вартості депортованим особам або у разі їх смерті спадкоємцям таких осіб.

Порядок визначає процедуру повернення вилучених внаслідок депортації будівель, житлових будинків, іншого житла та іншого майна, які за наявності можливості повертаються особам, які мають статус депортованої особи, або відшкодовується їх вартість. Відшкодовування здійснюється за рахунок коштів, передбачених на зазначені напрямки в Державному бюджеті України, бюджеті Автономної Республіки Крим, та місцевих бюджетах.

За більш детальною інформацією звертайтеся до відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни і праці, постраждалих від  наслідків аварії на ЧАЕС та персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення Близнюківської районної державної адміністрації кабінет № 11, тел. 5-15-14.