Про стан виконання доходної частини місцевих бюджетів, бюджету району і не тільки

Про стан виконання доходної частини місцевих бюджетів, бюджету району і не тільки 2 жовтня 2019

Перший заступник голови Близнюківської районної державної адміністрації Василь Протасов за підсумками роботи дев'яти місяців провів позапланову робочу нараду із заступником начальника – начальником бюджетного відділу фінансового управління райдержадміністрації Мариною Биченко. При цьому проаналізовано виконання доходної частини місцевих бюджетів, бюджетів району за вказаний період.

Так, станом на 01 жовтня 2019 року до доходної частини бюджету району надійшло власних і закріплених доходів 68227,2 тис.грн., або 108,9% до затвердженого з урахуванням змін плану. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження власних і закріплених доходів збільшилися на 17,7% або 10265,0 тис.  грн.

В той же час у районі не забезпечили виконання затверджених з урахуванням змін плану надходжень за звітний період по власних і закріплених доходах по бюджетах Алісівської 87,1% (-320,1тис.грн.), Верхньосамарської 82,2% (-172,1 тис.грн.), Надеждинської 99,8% (-1,8 тис. грн.), Новоукраїнської 79,8% (-185,9 тис.грн.) та Вишневої 98,0% (-32,3 тис. грн.) сільських рад. Внаслідок чого у жовтні на чергових сесіях сільських рад буде розглянуто питання приведення річних планових показників доходів місцевих бюджетів до наявної податкової бази.

В зв’язку з приведенням у відповідність затверджених показників місцевих бюджетів за доходами, відповідно до рішень органів місцевого самоврядування за 9 місяців 2019 року власні доходи збільшено на 3634,9 тис. грн., в тому числі по податку на майно 3196,4 тис. грн., єдиному податку на 427,1 тис. грн.

З метою забезпечення виконання доходної частини місцевих бюджетів районна державна адміністрація тісно співпрацює з податковою службою та органами місцевого самоврядування. Проведено 9 засідань комісії з питань своєчасної сплати податків та обов’язкових платежів і скорочення податкового боргу, ефективного використання бюджетних коштів. Здійснюється щоденний моніторинг виконання доходної частини місцевих бюджетів району.

З початку року за рахунок вільних залишків коштів на забезпечення виплати заробітної плати додатково спрямовано 596,8 тис.грн., на оплату за спожиті енергоносії 492,1 тис. грн.

За рахунок перевиконання дохідної частини загального фонду на забезпечення виплати заробітної плати додатково спрямовано 261,8 тис.грн., на оплату за спожиті енергоносії  88,0 тис. грн.

Заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам бюджетної сфери та оплаті за спожиті енергоносії на 01 жовтня 2019 року відсутня.

«У районі систематично здійснюється контроль за дотриманням бюджетної дисципліни при виконанні місцевих бюджетів, цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів головними розпорядниками, у тому числі і щодо недопущення дебіторської та кредиторської заборгованості. І загальна картина могла б бути значно кращою, якби активніше виплачувалася окремими орендодавцями орендна плата за паї, де вже тривалий час суттєвим стримуючим фактором є відсутність економічно обґрунтованої ціни на збіжжя (саме на товарну продукцію зернових культур та насіння соняшника). У зв’язку з поганими розрахунками за паї має місце й менше минулорічного (до відповідного періоду 2018 року) надходження прибуткового податку, про що нами  вже повідомлялося й раніше…», - зауважив перший заступник голови Близнюківської районної державної адміністрації Василь Протасов.

 

Аналіз виконання затвердженого плану по доходах станом на 01 жовтня 2019 року читати тут.